Модельна програма з ЯДС до теми "Зима"
Урок математики
Тема: МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ (загальний випадок). ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ
Мета: вчити учнів
застосовувати прийом множення на двоцифрове число для будьяких багатоцифрових
чисел; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома
різницями; розвивати мислення; виховувати увагу.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Усні
обчислення
— Відгадайте загадку.
- Я працюю поважно.
Все літо літаю
У поле, до гаю.
Збираю медок
Із різних квіток.
Кого не злюблю,
Того жалом колю. (Бджола)
— Давайте зазирнемо в
таємничий світ бджіл. Слайд 1
- Дізнайтеся тривалість
робочого дня бджоли. Для цього знайдіть 2/9 від числа 72. (72 : 9 • 2 = 16 годин)
- За все своє
недовге життя протяжністю 2 місяці бджола
збирає кілька грамів нектару. А скільки, ви
дізнаєтеся, якщо число 30 000 зменшите в
200 разів. (150 г)
- До складу
меду входить багато корисних для здоров’я
людини речовин. Скільки, ми дізнаємося, якщо збільшимо число 50 в 6
разів. (300 речовин)
- Щоб нектар
перетворився на мед, бджола, яка виготовляє
його, випускає нектар з рота і знову проковтує його. Скільки ж
разів вона виконує цю операцію? Дізнаємося, якщо суму чисел 40 і 80 збільшимо в
2 рази. ((40 + 80) • 2 = 240(раз.))
- Бджола летить до квітки
зі швидкістю 65 км/год. Рух її крил непомітний для нас, адже
вона дуже швидко ними махає. Скільки
змахів на секунду вона виконує, ви дізнаєтеся, якщо 1000 зменшите
на 560. (1000 – 560 = 440 змахів)
2. Математичний
диктант . Слайд 2
- Знайти від 1/5 від
добутку чисел 10 і 15.
- Знайти 3/7 від суми
чисел 100 і 40.
- Знайти 2/3 від різниці
чисел 60 і 30.
- 1/7 числа становить 12.
Чому дорівнює число?
- Знайти задумане число,
якщо його 1/3 дорівнює 25.
- Знайти 5/6 від числа
480.
- Знайти 1/2 від частки
чисел 480 і 24.
- Знайти 1 /10 від числа
10 000.
- Записати в кілограмах 2
/10 ц.
- Записати в хвилинах 2/3
години.
- Записати в сантиметрах
3/4 метра.
- Записати в метрах 1 /10
км.
Відповіді: 30; 60; 20; 84; 75; 400; 10; 1000; 20 кг;
40 хв; 75 см; 100 м.
III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Повідомлення теми уроку.
1. Повідомлення теми уроку.
Сьогодні ми з вами будемо множити багатоцифрові числа на двоцифрові.
(на дошці) 245*12 702 *23
2. Робота за підручником (с. 149)
2. Робота за підручником (с. 149)
Завдання 936
— Отже, при письмовому множенні множники розміщують так, щоб одиниці були записані під одиницями. Множення розпочинають з одиниць. При множенні на десятки цифри другого неповного добутку починають записувати під десятками. Останньою дією знаходять суму неповних добутків. Учитель пропонує учням прочитати спочатку перший неповний добуток, а тоді другий неповний добуток.
— Отже, при письмовому множенні множники розміщують так, щоб одиниці були записані під одиницями. Множення розпочинають з одиниць. При множенні на десятки цифри другого неповного добутку починають записувати під десятками. Останньою дією знаходять суму неповних добутків. Учитель пропонує учням прочитати спочатку перший неповний добуток, а тоді другий неповний добуток.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Письмове виконання диференційовано. Завдання 937. 14 580 4208 12280 4203
• 54 •27 • 53 • 25
787 320 113 616 3684 21015
Разом з вчителем на дошці
Перевірка
8410 • 85 = 714 850 2301 =52923 3820 =133700
3701 • 39 = 144 339 • 23 • 35
4820 • 64 =308480
Перевірка
Спільне завдання
6740 • 26 = 175240
5603 • 37 = 207311
Перевірка
2. Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ
1. Завдання 938 (з поясненням на дошці)
х: 23 = 828 957 – х= 33
х= 828 • 23 х= 957 – 33
х= 19 044 х= 924
19 044 : 23 = 828 957 – 924 = 33
2. Завдання 939 (самостійно)
270 051 – 348 • 89 = 270 051 – 30 972 = 239 079
12 960 : 60 + (12 960 + 60) = 216 + 13 020 = 13 236
3. Завдання 935 (самостійно)
Розв’язання
1) 800 – 480 = 320 (км) — пролетів більше другий вертоліт;
2) 320 : 2 = 160 (км/год) — швидкість;
3) 480 : 160 = 3 (год) — летів перший вертоліт;
4) 800 : 160 = 5 (год) — летів другий вертоліт.
Відповідь: 3 години був у польоті перший вертоліт, 5 годин був у польоті другий вертоліт.
Для слабих учнів на дошці — план розв’язування. Слайд 3
1) На скільки кілометрів менше пролетів перший вертоліт, ніж другий?
2) Яка швидкість вертольотів?
3) Скільки годин був у польоті перший вертоліт?
4) Скільки годин був у польоті другий вертоліт?
Перевірка. Слайд 4
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
Вправа «Мікрофон» Слайд 5
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 940; 941 (с. 150).
Тема: Розв’язування задач за таблицею. Складання
нерівностей
Мета: формувати навички
розв’язування задач на спосіб зведення до одиниці, складання нерівностей;
удосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на
практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальну
активність, творчі здібності; виховувати уважність.
Хід уроку
І. Організаційний
момент
II. Актуалізація
опорних знань
1. Перевірка домашнього
завдання
(слайд 1)
— Прочитайте вираз до
задачі 255.
35 : 7 • 2 = 10 (г.)
— Зачитайте рівності, в
яких були допущені помилки (завдання 256).
65 – 3 = 62
90
– 9 = 81 21 – 8 = 13
100 – 0 = 100
60 – 3 = 57
20 – 6 : 2 = 17
2. Математичний диктант (слайд 2)
56: 7 6 ∙ 8
54:9 7 ∙ 9
42:7 5 ∙ 6
28:7 6 ∙ 6
27:3 7 ∙ 3
20:4 7 ∙ 2
Перевірка :
8 6 6
4 9 5
48 63 30
36 21 14
3. Складання виразів та обчислення їх значень. (робота в малих групах)(слайд
3)
Ділене виражене
різницею чисел 36 і 6, дільник — 6.
Ділене — 18, дільник
виражений сумою чисел 2 і 4.
Ділене виражене часткою
чисел 36 і 4, дільник — 3.
Ділене виражене
добутком чисел 6 і 4, дільник — 3.
(36 -6) : 6 (36:4) : 3
18 : (2+4) 6 ∙ 4 : 3
4.
Розв’язування «веселих задач» (показ відповідей на віялах)
- Папуга Кєша розповідав кожного дня
своїм слухачам по 3 історії про свої пригоди. Так відбувалося протягом тижня.
Скільки історій розповів папуга Кєша за тиждень? 3∙ 7=21(іст.)
- Мишенята робили коту Леопольду по 3
неприємності протягом дня.Скільки неприємностей від мишей мусив терпіти кіт
протягом тижня? 3∙7=21
(хто перший розв’язав вірно той кладе червоний кружечок,
всі останні -жовтий)
Фізкультхвилинка (на комп’ютері)
III. Повідомлення теми
уроку
— Сьогодні на уроці ми
продовжимо роботу над розв’язуванням задач та складанням нерівностей.
IV. Робота над темою
уроку (диференціація)
1.
Розвязування
задач
|
В 5 одинакових рядах 35 берез. Скільки берез в 8 таких
рядах?
|
|
|||
|
Склади і розв’яжи задачу за таблицею
|
За 5 кг яблук заплатили 25грн.Скільки грошей треба заплатити
за 8 кг яблук
1)
:
2)
∙
|
|||
Маса 1ящ
|
Кількість
|
Загальна маса
|
|||
однакова
|
7ящ.
9ящ.
|
35
?
|
2. Самостійна
робота (с. 37, завдання 260)
— Доберіть потрібний
знак: «>», «<», «=».
3. Творче завдання (с.
37, завдання 257) (Гра «Мікрофон»)
— Усно, вставте потрібні знаки
дій.
7 • 6 = 42 7 + 6 = 13
63 – 7 = 56 63 : 7 = 9
48 : 6 = 8 48 + 6 = 54
VI. Підсумок уроку
— Продовжіть речення:
«На уроці ми повторили...», «На уроці ми розв’язували...».
— Як ви вважаєте, які
риси характеру допомогли вам виконати завдання?
— Як ви оцінюєте свою
роботу на уроці?
VII. Домашнє завдання
С. 37, завдання 262;
263.
Комментариев нет:
Отправить комментарий